Fotky z cesty

P1130862 Veselý západ slunce

Celou sobotu mě pekelně bolely nohy. Buď za to mohlo 900 kilometrů prosezených v autě za čtvrtek a pátek, nebo páteční odpolední procházka vinicemi.

P1130864 Richard Stávek

Naštěstí jsem si už zvykl chodit na návštěvy vinařství v pohorkách. Richard Stávek mě s tichou urputností protáhl dvouhodinovou procházkou po kopcích kolem Němčiček a vrbickým sklepem, stihli jsme přechutnat i několik vín doma. Odvezl jsem si Veselé Bočky, takže časem možná napíšu víc.

P1130764 Stanislav Pláteník

Leč zpátky na začátek. Vyjel jsem ve čtvrtek v poledne s tím, že cestou doručím jednu bedýnku s moselskými ryzlinky Stefana Erbese do Velkých Pavlovic. Z předání ve vinařství Stanislava Pláteníka se změnilo ve skoro hodinovou degustaci sudových vzorků mladých vín. Večer u fotbalu jsem ucucával darovaný Sauvignon 2013, ale líbila se mi i další vína (po paměti neuburk a ryzlink, Frankovka a Cabernet Moravia).

P1130793 Lahvovací linka copy

Následovala zastávka ve Starém Poddvorově ve vinařství Krásná Hora. Lahvovali dlouho do večera a s Ondřejem Dubasem jsme důkladně prošli tanky s mladými víny. Po ochutnání dalších tří Sauvignonů jsem Modré hory přejmenoval na Sauvignonové Hory, krásnohorské Sauvignony vyzrávající v sudu byly (i letos) výborné.

P1130833 Judith Beck

V pátek ráno jsme s kamarádem vyrazili dál na východ, do Golsu. Těšil jsem se a bylo to ještě lepší, než jsem doufal. Pamatujete se na Frankovku 2008 z loňských lednových rakouských bedýnek? S Judith Beck jsme přechutnali třináct vín, prakticky celou produkci. Všechna vína jsou krásně čistá a živá, a Frankovka z ročníků 2012 a 2011 je prostě báječná!

Ještě nevím, jaká bude příští Komunitní Bedýnka, ale skoro jistě v ní bude Frankovka :o)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *