Pár fotek z Mosely

BL P_ 019 Selfie Brauneberg

Osm hodin za volantem, ale odpoledne azůro a 22 stupňů. Na Mosele byl nádhernej den.   

BL P_ 053 Bernkastel Hrad

Mám foťák v opravně, takže všechny fotky jsou z mobilu. Proto tolik selfíček :-) U tohohle obrázku jsem si zoufal. Už dvacetkrát jsem se pokoušel vyfotit bernkastelskej hrad a vždycky marně. Tentokrát jsem přijel z druhý strany a slunce mi přálo, ale zase nemám objektiv .-)Ta věžička proti obloze je bernkastelskej hrad, kruci!

BL P_ 026 Pinot a Merlot

Brauneberg na první fotce nebyl zbytečně. Když se v prvním jednání objeví puška, tak je jasný, že se do konce divadla bude střílet – znáte to. Takže Pinot Noir vyrostlý na břidlici. Taky Merlot a myslím, že mají ještě Pinot Meunier.

BL P_ 045 Steinmetz DEGU

U Steinmetzů v Braunebergu. Tady je skoro celá degustační řada, o kterou jem požádal. Rieslingy jsem dal jen dva (z toho jeden sudový vzorek 2017, vpravo), ale s sebou jsem si koupil ryzlinků víc. Asi o nich ještě napíšu.

BL P_ 034 Pinot Muhlheimer S

Jeden obrázek je lepší než sto slov. Po dlouhé době jsem za Pinot Noir zaplatil víc než 30 EUR. 2015er Mühlheimer Sonnenlay. Popravdě bych Pinot Noir z Mosely ještě před rokem odzíval, ale potom jsem v listopadu dovezl řadu čtyř vín z odrůdy Garnacha z Capcanes. A břidlicová Garnacha byla (pro mě) jasně nejlepší. Steinmetzovi dělají trochu nekonvenčně na moselské břidlici Pinot Noir.

BL P_ 050 Steinmetzovi

Celou degustaci jsem absolvoval s vinařovou ženou, pan Steinmetz přišel, až když jsem byl na odchodu.  Ale na jednu fotku to ještě vydalo. Stefan Steinmetz a jeho žena Sammie Watson. Odjížděl jsem s krabicí vzorků a pocitem, že jsem možná udělal objev. Jestli se to doma nad vzorky potvrdí, ještě o nich napíšu.

BL P_ 072 Selfie Urzig CLS

Potom rychle do Urzigu k Erbesům. Slavný – neslavný moselský most je už natažený přes celé údolí a jaro šílí. Polovina místních vytáhla šortky a druhá polovina kabriolety :-) Přemýšlel jsem, že bych si výlet natáhl, ale nevzal jsem si s sebou šortky.

BL P_ 080 Modni prehlidka degu Erbes 2017

U Erbesů jsme projeli všechna už nalahvovaná vína ročníku 2017.  Ještě o nich budu psát, teď jen dvě poznámky. Sklizeň byla malá. A žádné vraždění neviňátek se (s jednou vyjímkou) nekonalo. Co vínům chybělo v těle, to nahrazovala výborná kyselina. Nejvíc mě bavily oba kabinety z Ürziger Würzgarten a všechna dražší vína, kromě Preláta hlavně Auslese z Würzgarten.

BL P_ 082 Závěr degu

Ráno naložím vína pro účastníky aktuálních ryzlinkových bedýnek a tradá domů. Bez foťáku a bez krátkých kalhot to nemá cenu prodlužovat :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *