Praha pije víno, pokračování

P1160156 MW a Stávek

V tropickém sobotním večeru přehlídka fotek z pátečního prvního dne přehlídky Praha pije víno. Začnu obrázky od stolku Richarda Stávka, na horní fotce s Isabelle Legeron, Master of Wine.         

P1160031 Kathi Moser a Stávek copy

U Stávků bylo živo a Richard neměl o společnost nouzi, fotky od něj by vydaly na celý blog. Sám jsem k němu dovedl Kathi Moserovou, pravnučku Lenze Mosera, která přivezla vína svého otce Nikolase a dědečka Seppa Mosera. Později s kamarády došlo i na srovnání Stávkových Bočků a Moserova Minimalu :o)

P1150988 Umathum

Propagační fotka prvního stolku, kde jsem začínal degustaci. Uprostřed Josef Umathum (Burgenland, Rakousko), vlevo pražský distributor Tomáš Čepek (Viavini), vpravo bílovický dovozce Milan Bartošík (Domaine Hugo).

P1150994 Svatoš, Porta Bohemica, Aleš

Už jsem se zmiňoval o tom, že v nové slepé bedýnce bude i víno Oty Ševčíka. Jedno mi dal v pátek určit naslepo. Naštěstí to byla Frankovka a vstupní zkoušku jsem složil, takže jsem Slepé bedýnky zachránil :o) Ale že jsem až do pátku neznal žernosecké vinařství Porta Bohemica (na fotce Aleš Svatoš), to je trochu ostuda. Bohužel jsem ztratil poznámky, ale jeho Pinot Noir si pamatuju i bez nich, taky bílá vína byla zajímavá.

P1160048 Nestarec a slečna z Fajnšmekru

Milan Nestarec a paní z Fajnšmekru.

P1160062 Mann Alsace copy

U stolku Fajnšmekru se dala přechutnat i vína alsaského vinařství Jean-Louis & Fabienne MANN (Eguisheim, na fotce Sebastien Mann)). Zaujal hned první výborný plný Sylván a často jsem měl dojem, že vína jdou jaksi proti typickým alsaským trendům, ale musel jsem obdivovat čistotu a vyváženost.

P1160097 Prsten TARLANT

Dáma, která nalévala šampaňské Tarlant, měla zajímavý prsten. Kdysi jsem zkoušel dělat z kovových záklopek na sektech magnetky, a teď koukám na prsten :o)

P1160114 Weninger

Franz Weninger je Rakušan, ale dělá výborné maďarské Frankovky :o) Weninger má vinice v rakouském Burgenlandu i hned za hranicí v maďarském Sopronu. Na přehlídce měl dvakrár Blaufrankisch a dvakrát Kékfrankos a nemůžu si pomoct, maďarská verze té samé odrůdy se mi líbila víc.

P1160064 Preisinger

Na fotce Georg Preisinger. Zastoupení rakouských vinařů bylo vůbec hodně silné, i když se přiznám, že některým vinařstvím jsem prostě na chuť nepřišel. Ale bylo z čeho vybírat, dohromady padesát vinařství, reprezentovaných většinou vinaři nebo příbuznými. V pátek výborná atmosféra, docela dobré prostory sklepů pod trojským zámkem a optimální počet návštěvníků.

P1160008 Zvědavá kráska

Zajímavá sestava vystavovatelů (bylo co ochutnávat a byla to zajímavá vína), takže si myslím, že návštěvníci budou spokojeni. Doufejme, že budou spokojeni i vinaři a že přehlídka bude mít druhý ročník.

Co myslíte vy? Byli jste v Troji? Jak se vám to líbilo?

2 thoughts on “Praha pije víno, pokračování

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *