Velikonoční obrázkové zvěstování

BL P1410341 Vogelburg od Estheimu

S únavou z dnešních devíti set kilometrů bych se neměl pouštět do úvah o tom, jaké je poselství Velikonoc. Ale stejně: asi nejsilnější velikonoční příběh, který znám, je schovaný v Bulgakovově Mistrovi a Markétce, a je dost možné, že Bulgakov napsal Mistra jen proto, aby do něj ukryl text o Pilátovi. Shodou okolností jsem poprvé četl Piláta samostatného a když jsem se potom dostal k Mistrovi a Markétce, už mi ta kniha nedávala smysl. Jestli to někoho přivede ke knize, tak velmi doporučuju napřed přečíst Piláta samotného… no ale to jsem se tradičně nechal unést daleko od úvah o tom, jaké poselství nám zvěstují Velikonoce. Jestli mně něco zvěstují, tak je to naděje.

BL P1410362 Traktor na Lumpu

Ve středu jsem se otočil do Frankonie a v Escherndorfu jsem vyzvedl vína do aktuální bedýnky Weingut Horst Sauer. První tři účastníci, kteří byli při cestě zpátky, už svoje vína mají, ti ostatní mají naději, že je dostanou ve čtvrtek (první pražští) nebo v týdnu po Velikonocích (všichni ostatní). Na první fotce pohled od Astheimu na restauraci (a stejnojmenný kopec) Vogelsburg nad vinicí Escherndorfer Lump, na druhé fotce (při rozkliknutí a zvětšení) rozeznáte traktoristu na Lumpu nad Escherndorfem. Bohužel jsem nabral dvě hodiny zpoždění na dálnici cestou tam, takže jsem už neobjel kopec a nezjišťoval, jestli traktor visí na laně nebo jen spoléhá na velikonoční naději. V jeho případě bych nespoléhal…

BL P1410374 Sandra

Korunku pro nejusměvavější a nejcharismatičtější německou vinařku získává… Sandra Sauer! Ochutnali jsme suchý sekt (brut) ze Sylvánského (pěkné, výborná kyselina, čistota a trocha zemitosti) a dvě řadové Auslese ze Sylvánského a ryzlinku. Ryzlink byl parádní, s přitažlivou čistotou a ovocem. Příště musím koupit!

BL P1410373 Poháry z výstavy

Při rozhlížení po degustační místnosti jsem objevil sbírku sauerovských trofejí z místních výstav. Zdá se, že v Escherndorfu se místo pohárů pro vítěze vesnického koštu používají zkameněliny vyorané na místních vinicích!BL P1410392 Escherndorf

Tak ještě jeden pohled z časného jara na Escherndorf z hřebenu vinice Escherndorfer Lump. Šestnáct hodin na cestě i s čekáním na dálnici a vykládáním vína, večerní chill-out s 2018 Escherndorfer Silvanerem od Sauerů. 12,5% alkoholu jako úlitba tropickému počasí, s tím trochu větší zralost, plnost, citrusová kyselina a perfektní svěžest, moc mě to baví!

Jaro je ve vzduchu a ve Frankách je krásně. Loni jsem tam strávil prvomájový víkend, letos Frankonii tuplem doporučuju!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *