Listopadový pozdní sběr (medailí)

Ve středu jsem nic zveřejňovat nechtěl, abych vás nerozptyloval a neodváděl od objednávání nových šardonkových bedýnek Francoise Bertheneta, francouzského Vinaře roku podle Guide Hachette 2020. Sběhlo se to ale jinak, Šárka Dušková poslala výsledky posledního kola soutěže Prague Wine Trophy o den dříve a já jsem propadl tradičnímu samožerství.


Přihlásil jsem čtyři Sangiovese z Gracciana:
Vino Nobile 2015 Riserva – 92 bodů
Vino Nobile 2014 – 90 bodů
Vino Nobile 2013 Riserva – 89 bodů
Vino Nobile 2016 – 89 bodů
Sám bych ta vína seřadil úplně jinak, ale cílem byl diplom BEST WINERY pro vinařství za tři vína s průměrným hodnocením 90+, takže splněno!

Do kategorie slaďáků jsem přihlásil tři vína moselského Weingut Karl Erbes:
2015er Urziger Wurzgarten Riesling Auslese** – 92 bodů
2018er Urziger In der Kranklei Riesling Spatlese – 91 bodů
2017er Urziger Wurzgarten Riesling Auslese* – 90 bodů
Stejný komentář, cílem bylo dostat diplom BEST WINERY za tři vína s průměrným hodnocením 90+, splněno.

Obě vinařství znáte ze Skleničkových bedýnek. Celkem jsem letos poslal 8 vín, všechna dostala buď zlatou nebo velkou zlatou medaili (Premium Gold). 5x Premium Gold a 3x Gold. Vůbec nevím, k čemu mi to bude dobré, ale je vědecky prokázané, že Italové i Němci rádi jezdí do Prahy a převzetí diplomu BEST WINERY je dobrá záminka k takovému výletu. Ještě uvidíme. Jen jsem chtěl podotknout, že po dubnových bedýnkách německého Vinaře roku Horsta Sauera a zářijové bedýnce se dvěma víny oceněnými Třemi skleničkami Gambero Rosso (Fattoria Ambra, Carmignano) mám pro vína z bedýnek další medaile z Prague Wine Trophy!

A samozřejmě nechci odvádět pozornost od nových Skleničkových bedýnek s šardonkami z Montagny od Francoise Bertheneta, francouzského vinaře roku podle vinařské ročenky Guide Hachette 2020. Podrobnosti jsou tady, přihlásit se můžete tady.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *