Pár fotek z pražské návštěvy Stefana Erbese

BL P1400295 Stefan s diplomem

Úvodní fotka dokumentuje účel pražské návštěvy. Stefan Erbes přijel převzít diplom BEST WINERY***** na Galapřehlídku soutěže Prague Wine Trophy. Byla to jeho šestá cesta do Prahy a pátý diplom. Protože vína přihlašuju a soutěžím jako blog sklenicka.com, mám všech pět diplomů. Je jich plná chodba a další není kam dávat :-)  

BL P1400214 Jurgen a tanky

Fotky z večeře se Stefanem a moselskými ryzlinky z devadesátých let už jsem dával tady, ale měli jsme ještě další program. Dopoledne před Galadegustací jsme vyrazili do Troje na prohlídku vinařství Salabka. Na fotce vinař Tomáš Osička a nové nerezové tanky.

BL P1400226 Stefan v cuvérii

Proběhla i degustace vzorků ročníku 2018 z tanků a sudů. Kalná, nehotová vína jsou pro pro mě přitažlivá. Navíc ročník 2018 vypadal hodně slibně.

BL P1400271 Kyselica

Salabka jako vinařství je zvláštní koncept, v současnosti velkou většinu produkce vín prodává ve vlastní restauraci. Šéf podniku Jan Tomášek nás pozval na oběd, na fotce je moje kyselica. Výborná.

BL P1400275 mrkvové variace

Kluci z Ürzigu si objednali mrkvové variace, přesný název si nepamatuju. Vypadalo to krásně.

BL P1400276 Ryba

Přeskočím fotky amuse bouche a dám hlavní chod. Za květákem je schované filé ze pstruha, kolem jsou bramborové a květákové nugety. Vynikající. Jestli jsem správně pochopil koncepci restaurace, tak by to mělo být vynikající jídlo z domácích surovin, všechno české. Za mě kvalita převyšuje ceny, k tomu parádní výhled na vinici Salabka. Okamžitě mě napadlo, že tady bych rád prováděl degustace vín.

BL P1400289 Ivan a Jurgen S

A zpátky na Galadegustaci PWT. Vlevo Ivan Dramlitsch, uprostřed Jürgen Schmitz z Ürzigu, který přijel se Stefanem Erbesem. Jürgen vede bernkastelské vinařství Schmitz – Bergweiller, přivezl krabici vzorků.

FB P1400308 Ráno Loučení

Tradiční fotka z rozloučení. Ráno po Galadegustaci na Václaváku, kluci jedou domů. Děkuju za dvě degustace a za všechnu podporu!

BL P1360109 Ch du Durette

Všem, kdo jste dočetli až sem, připomínám dnešní uzávěrku beaujolaiských bedýnek. Už mám dost přihlášek a Beaujolais bude! V úterý objednám a do konce února by všichni přihlášení účastníci měli dostat šest klasických Cru Beaujolais (na fotce), žádné Nouveau! Jestli se chcete ještě přidat, prosím nejlépe do pondělního večera. Podrobnosti jsou tady, přihlásit se můžete tady.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *