Pár fotek z cesty pro Sylvány

BL M_ 040 Dýně

Jedu do Frankonie pro vína do Sylvánské bedýnky a chci navíc vybrat i pár vín do VLSD (Velké Listopadové Sylvánské Degustace). Vinice hýří barvami (nejvíc žlutou) a hlavně kousek za německou hranicí se zvedla mlha a udělalo se hezky. Na úvod jeden sezónní obrázek z Escherndorfu.  

BL P1390474 Rybář ve W
Začnu netradičně sochou rybáře na nábřeží ve Würzburgu. Socha je důkaz, že původní obyvatelstvo Frankonie bylo etruského původu. Z opatrnosti dodám druhou možnost, že sochař byl ve Volteře a inspiroval se starými etruskými sochami.

BL P1390469 Flammkuchen

Nechci nikomu dělat chutě a prudit. Kdybych chtěl, tak bych sem dal Flammkuchen v plné velikosti, nezmenšený! Dal jsem si ve Würzburgu na mostě tarte flambée letos potřetí, tentokrát z povinnosti: za dva týdny chystám v Praze degustaci Sylvánů a chci tam místo obligátních sýrů a pečiva právě tuhle německou pizzu. Ještě nevím, jestli to vyjde, ale v nejbližších dnech budu v Praze ochutnávat a porovnávat. Kdybych neměl mít na degustaci dobrej vzorek, tak radši sýry a uzeniny.

BL P1390464 Marienbergbl P1390482 RANDERSACKER Marsberg

Fotka Marienbergu nic moc, nad Würzburgem bylo zataženo. Ale do Randersackeru je to jen 5-6 kilometrů. Tohle je příjezd do Randersackeru z druhé strany, od vinice Sonnenstuhl s výhledem na Marsberg.

BL P1390489 Scmitts Kinder tasting

Moc se mi líbila vína Schmitt’s Kinder, které dováží Hugo. Chtěl jsem na VLSD pár Sylvánů kromě těch, co dovážím sám, a Schmittovy děti byly jasná volba.

BL M_ 023 Tin Mar

Mám vybráno, Martin Schmitt s krabicí vzorků. Ale byl jsem i u druhé větve randersackerských Schmittů čili Trockene Schmitts. Mám velkou slabost pro jejich kabinetní mullerku, na sylvánskou degustaci jsem koupil Silvaner kabinet z Ewig Leben a pozdní sběr ze Slunečního stolce. Říkám to jen proto, aby účastníci degustace věděli, že se mají na co těšit!

BL P1390494 Escherndorf cedule

A na závěr do Escherndorfu. Bez toho by snad ani nešlo o Sylvánech nic povídat. Úvodem jen žlutá na escherndorfském Lumpu.

BL P1390520 Horst

Novou ročenku Gault & Millau jsem ještě neotevřel, právě vyšla. Přesto jsem už zaslechl, že Horstu Sauerovi se vrátily čtyři hrozny čili ****. Byl jsem ochutnat (protože VLSD). Na fotce vpravo 2017 Escherndorfer Lump S. Erste Lage („S“ jako Spatlese) a vlevo 2017 Escherndorfer Lump s delší macerací slupek. Delší v tomto případě znamená dva týdny. Na VLSD degustaci jsem koupil kabinetní Silvaner a Silvaner z Lumpa bez macerace slupek.

BL P1390515 Escherndorf shora

Pondělní pohled z Vogelsburgu (čili z vrcholu ešerndorfského Lumpa) na Escherndorf a Lumpa. Dá se to rozkliknout. O Premier Cru Lump, Furstenberg a Grand Cru Am Lumpen případně až na té VLSD degustaci.

BL P1390519 Schaffer Oldies

Dnešní plkání uzavřu fotkou z degustace u Schäfferů. Chtěl jsem ochutnat pár vín, která buď ještě neznám (2017 Mullerku a 2016 Silvaner Untereisenheim) nebo která jsem už zapomněl (2015 Silvaner Escherndorfer Lump). A potom mladý Peter Schäffer přinesl pár lahví s komentářem „To byste asi měl ochutnat, to druhé víno je z roku, kdy jsem se narodil…“ Jestli ještě nevíte, proč se mi Franky a jejich Silvanery tak líbí, tak si vygůglujte Bleskproženy nebo Parlamentní listy, neasi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *