Ryzlink měsíce dubna

Nejspíš to bude rovnou i ryzlink roku, ale popořádku :-) Protahovaná rekonvalescence po úrazu ruky mě stále drží doma a původní plány na dovozy některých zajímavých vín vzal čas. Dvě nejzajímavější šardonky Berthenetova ročníku 2014 jsou už vyprodané, takže bedýnku z Montagny zatím odkládám. Podobně dopadly hned v počátcích dva projekty z Alsaska, kde mě zase lákal nový ročník.

BLOG P1280374 3 x 2015

Chmury rozehnala až dnešní ranní zpráva od Mosely, Stefan Erbes napsal, že tento týden nalahvuje zbylá vína ročníku 2015. Podle kalendáře bych je mohl mít ještě do začátku května. Konkrétně jde o následující vína:

2015 Erdener Treppchen Riesling Spätlese trocken
2015 Erdener Treppchen Riesling Spätlese halbtrocken
2015 Ürziger Würzgarten Riesling Spätlese Alte Reben feinherb
(pravidelní účastníci si ještě pamatují Alte Reben ročníky 2012 a 2013, to byly bestsellery)

Kdybych z toho měl složit bedýnku, bylo by to jednoduché. Přidal bych jednu položku, třikrát:
2015 Erdener Treppchen Riesling kabinett
protože ten mě letos dostal nejvíc. Ale jestli jste si v předchozí ryzlinkové bedýnce našli jiné favority, třeba suché Spätlese z Ürziger Würzgarten, napište a složím to pro vás podle vašeho výběru. Bedýnka se třemi kabinety (300 Kč) a třemi Spatlese (360 Kč) vyjde na 1980 Kč. Jestli se to má podařit do prvního května, musel bych víno nakládat v pondělí 25. dubna, takže uvítám vaše přihlášky do pátku 22. dubna. Distribuce zase Uloženkou nebo po domluvě osobně. Přihlásit se můžete e-mailem na sklenicka@sklenicka.com nebo ve starém formuláři tady.

BLOG P1280325 2015 ET KAB

Pražákům můžu na přání k ryzlinkům dovézt i svazek čerstvého chřestu z Hostína, protože to mám skoro za barákem :-) A pokud jde o ten ryzlink měsíce, za mě je to jasné: 2015 Erdener Treppchen kabinett.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *