Druhý máj

P1140537 Urzig

Několik fotek z druhého dne májového výletu do moselského Ürzigu. Původní záminkou cesty bylo přání mojí dcery uvidět strmé a rozsáhlé moselské vinice, takže jsme po snídani vyrazili pěšky nahoru na Ürziger Würzgarten a Erdener Treppchen. Ürziger Würzgarten dovede zahřát :o)

 

P1140558 Anička a břidlice

Po povinném focení u obřího hollywoodského nápisu Ürziger Würzgarten jsme vyrazili po křivolakých cestičkách směrem k Erdenu. Na fotce dcera zkoumá břidlicové desky.

P1140566 kempující Holanďani

Z vrcholu vinic je krásně vidět na erdenskou náplavku s desítkama zaparkovaných obytných přívěsů, podobně je to ve všech městečkách (minimálně) od Trarbachu po Bernkastel. Nejen Češi mají rádi levnou dovolenou :o)

P1140573 Jahody na ET

Na Erdener Treppchen jsme se nazobali lesních jahod. To jen pro ilustraci toho, jak daleko je vegetační období na moselských vinicích.

P1140583 Žebřík na ET

Už jsem psal o tom, že se název vinice překládá jako Erdenské schůdky a pochází ještě z doby římského osídlení. Nejenom po schodech, ale do nejvyšších poloh na Erdener Treppchen se leze rovnou po žebříkách.

P1140644 Traktorista na ET

O okouzlení udatným traktoristou na vinici jsem už psal tady, dnes jen ilustrační foto, ze kterého je patrný sklon viniční trati. Sešli jsme pod Erdener Treppchen a vyfotili se u značky, která o charakteru vinice mluví velmi názorně. Pozor na padající kameny!

P1140656 Značka Padající kameny

Zpátky do Ürzigu se tři čtvrtiny výpravy vracely na kolečkových bruslích po cyklostezce vedoucí pod vinicemi.

P1140673 Košt Kieren Graach

Večer jsme jeli do Graachu. Byl jsem zvědavý na vinařství Josef Bernard-Kieren, tak jsme si tam domluvili degustaci. Vinařství si nově otevřelo malou restauraci a na degustace jsou dokonale připravení. Prkýnko s pěti skleničkama s proužkem černé břidlice, na který se bílou křídou píšou čísla vzorků podle vytištěného ceníku. V ceníku je přes 40 vzorků, cena za 5 degustačních porcí je 5 EUR. Koupili jsme pár krabic a cenu za degustace nám nepočítali.

P1140678 Graach Kieren

Vytipoval jsem si je předem podle ročenky Gault & Millau se zaměřením na kabinetní ryzlinky. To se mi potvrdilo, 2013 Graacher Himmelreich Riesling Kabinett trocken jsem si koupil, stejně i 2013 Riesling Spätlese feinherb ze stejné vinice. Ještě to přechutnám doma, ale první dojem z levnějších ryzlinků byl velmi dobrý. Pokračování příště…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *