Velikonoční pozdní sběr

Na první fotce, ukradené na Facebooku, je toskánské San Gimignano 2. dubna 2018. Druhá fotka je San Gimi minulý týden. Najděte sto rozdílů :-(  

Současné vyhlídky na cestování a konec zákazů jsou špatné, jediná dobrá věc na nich je, že si státní úředníci často protiřečí. Jediná spolehlivá instituce v současné krizi je Ministerstvo školství, které bez zakolísání, vzorně konzistentně říká, že školní prázdniny budou od 1. července do 31. srpna, ať se děje co se děje. Kéž by tak jasně mluvili i ostatní!

Pokud bych měl brát vážně výroky ministrů o podmínkách pro postupné otvírání restaurací, tak česká vesnická hospoda, jak ji známe už od Ladových dob, skončila. Restaurace se mají začít otvírat bez alkoholu… a když si představím vesnickou čtyřku, pivo,rum a utopence, tak i kdyby všichni otevřeli už dnes, podniky to nemůžou přežít.  Nechci spekulovat, jestli někdo z ministrů či úředníků už přemýšlí o tom, že by stát kvůli zachování vesnických hospod platil jejich nájmy a energie… spíš věřím tomu, že tihle úřadové nepřemýšlí vůbec. Tím nechci říct, že svět jak ho známe se nemůže změnit, ale když srovnám možnost toho, že se svět tak změní, že by zmizely hospody a restaurace, kina a divadla, koncerty a výstavy, fotbal a hokej, a vedle toho možnost, že za měsíc ten čínskej virus porazíme, tak vidím jako pravděpodobnější, že v létě už bude virus zapomenutej. Rozhodně nechci vyměnit Ligu Mistrů a procházky San Gimignanem za roušky ušité z prostěradla a lahvové pivo doma.

Končit se má pozitivně, takže: v Hostíně začali sklízet chřest! A jako náhodou se vína, která jsem na jaře nabízel, báječně hodí ke chřestu. Vyzkoušejte sami: Sauvignony z údolí Loiry, kabinetní Silvaner a Riesling od Hofmannů a evergreen, moselské ryzlinky od Erbese. V Praze s bedýnkou vín po domluvě nabízím přivézt i hostínský chřest za cenu z farmy. Čerstvý, ten samý den sklizený!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *