Stefan Erbes potřetí v Praze!

P1190396 Stefan Udo a S s diplomem

To se tak lehce mládí ztratí: týden před Vánocema se mi rozbila pračka, Francouzi neodpovídali na e-maily a když jsem si šel po půlroce zaběhat, vrátil jsem se domů v troskách :-) To je chvíle, kdy je úplně škoda otvírat dobrý víno… ledaže by přišla nějaká dobrá zpráva, která celej běh světa zvrátí.

Hrozny Urzig 2012

A taky že jo, přesně tehdy jsem našel v e-mailu dobrou zprávu. Stefan Erbes přijede v lednu do Prahy, už potřetí ve třech letech za sebou – to se už asi nedá trumfnout! Nevím, kolika dovozcům vína se už podařilo do Čech přivézt třikrát špičkového moselského vinaře, ale přinejmenším z wine-blogů je Sklenička zase první :-))) Už můžu prozradit, že Stefan dostane na Galadegustaci Prague Wine Trophy 2015 diplom pro Best Winery za vína hodnocená v minulém ročníku a já se pokusím dát dohromady nějakou degustaci. A poprosím milovníky moselských ryzlinků, kteří se budou chtít se Stefanem Erbesem setkat, aby si rezervovali čtvrteční večer 21. ledna.

P1190299 Full View copy

Ještě nevím kde to bude, ale pokusím se překonat loňskou degustační večeři v dejvickém Argumentu:-) Před rokem jsme zkusili čtyři chody a dvanáct vín, největší satisfakcí pro mě bylo, že vinař, který podobné večeře zažil už nejmíň na třech kontinentech neměl žádnou radu typu „bylo to dobrý, ale možná bys mohl zkusit ještě…“ Chválil i kuchyni Argumentu (já taky, dali si na tom záležet!).

Stefan Erbes na vinici

Hned jsem otevřel moselskou ovocnou bombu aneb 2008 Ürziger Würzgarten Spätlese. Oproti článku tady jsem už v ní cítil počínající lahvovou zralost, ve spojení s břidlicovou ryzlinkovou chutí a silnou moselskou kyselinou je to zábava, ale ovoce zatím převládá. Nějak to víno musím dostat na degustaci! Poslední předvánoční vzorky Erbesových ryzlinků jsou tady.

One thought on “Stefan Erbes potřetí v Praze!

  1. Co bych dal za rozbitou pračku. Odešla mi v zásadě najednou myčka i sušička. Že by Whirlpool aktivoval kurvítka? :( Hlavní je, že neodešla vinotéka :o)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *