Riesling & Sushi

BL FF 016 Jalta Gluhwein

Ve středu po desáté před hotelem Jalta: kluci z Urzigu přijeli. Hotel nabízel ve dveřích svařák, Stefan a Udo dali po kalíšku. Hned vymejšleli, že když si v Německu každá vinařská obec hledá svojí Wein Königen (je to něco jako Miss Vína, doslova Královna Vína), oni budou hledat pražskou Glühwein Königen. Naštěstí je to hned přešlo :-)  

BL FF 023 Sushi master

Malá reklama: po čtyřech degustačních večeřích s Erbesovými ryzlinky jsem se rozhodl pro změnu a objednal sushi. Jednal jsem se SushiQueen a jednání šlo povzbudivě klidně. Co jsme domluvili, to klaplo a hodinu před začátkem sushi přivezl japonský mistr Yuki Omaki a připravil stůl. Jaký to bylo, to by museli říct sami účastníci degustace, ale první ohlasy byly pochvalné.

BL P1350628 sushi

Sushi sestava pro dva. Třináct kousků a třináct moselských ryzlinků. Takže tak.

BL P1350631 Chůadíme lahve

Nezbytná součást přípravy degustace ryzlinků. Vychází to skoro na půl kila ledu na lahev.

BL P1350633 Sekt

Temperujeme ryzlinky i návštěvníky. Stefan Erbes rozlévá sekt prvním příchozím, abysme se všichni zabavili. Kdo dřív přijde, může dostat víc sektu.

BL P1350653 Stefan

Stefan představuje vína. Včera jsem mu do toho trochu kecal. On často mluví o tom, jak jsou udělaná technicky, já mám radši ty příběhy okolo. O traktorech a vrtulnících na moselské vinici Erdener Treppchen s padesátiprocentním sklonem, o jeho otci, co měl před padesáti lety klíče od poloviny sklepů v Urzigu. Snad jsme to společně nějak dali :-)

BL P1350649 Stefan nalévá

Ke konci Stefan ochraptěl a když jsem ho vysadil před hotelem, tak jen sípal. Dnes máme Galadegustaci medailových vín soutěže Prague Wine Trophy, ale po sushi-degustaci to už bude v pohodě :-)

BL P1350642 Left Side

Ještě jedna momentka ze středeční degustace. Velké díky všem návštěvníkům a Stefanovi za vína a prezentaci!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *