Procházka po moselských vinicích

BL P1380061 zubačka na ET

Posledně jsem si stěžoval na bídnou dostupnost internetu v moselských vesničkách a na moje slova došlo :-) Po krátké odmlce dám dnes rychlý sběr fotek z procházky z Urzigu do Kinheimu (a zpátky). Za zvýšený kontrast fotek nemůže záliba fotografa, ale ostré červencové slunce. Na úvodní fotce pan Sklenička na slavné moselské lanovce – zubačce určené pro sběr hroznů na nejstrmějších svazích.  

BL P1370859 Urzig hřbitov

Dál to zkusím vzít podle časového postupu. Začínáme na asfaltce u urzigského hřbitova. Tady by se to leželo :-)

BL P1370875 Pohled na Erden

O kousek výš nad Urzigem, pohled na Moselu směrem k Erdenu a Kinheimu.

BL P1370892 Urziger Wurzgarten Anča

Reklamní fotka s hollywoodským názvem nejslavnější místní vinice a dcerou.

BL P1370917 Urzig z Wurzgarten

Ohlédnutí zpátky na Urzig, v pozadí už skoro dokončený most.

BL P1370935 ještěrka na UW

Povinná fotka, na břidlici se vyhřívá spousta ještěrek.

BL P1370958 Průřez břidlicí

Srovnání s fotkou z května 2014 ukazuje, jak mi roste dcera :-) milovníci vína na fotce uvidí řez břidlicovým podložím na obnažené skále.

BL P1370977 ET na žebříku

To už jsme přešli skalním chodníčkem z Urziger Wurzgarten nad In der Kranklei i nad erdenským Prelátem a sestupujeme shora na vinici Erdener Treppchen. Treppchen jsou v němčině schůdky, název vinice odkazuje k prahům, které vysekali starověcí dělníci do kamene, aby se po vinici dalo chodit. V horním patře už nejsou ani prahy, jen železné žebříky (moderní, ne starověké).

BL P1380025 Cedule Dr Hermann na ET

Samozřejmě jsem si nafotil cedule označující pozemky jednotlivých vinařů, to se může hodit. Tohle je z Erdener Treppchen, v pozadí moselský most.

BL P1380030 Kinheimer Rosenberg

Vyhlídka nad Moselou u Kinheimu. Trochu jsem přecenil síly a místo abychom slezli z vinice uprostřed Treppchen, vzali jsme to v třicetistupňovém vedru až do Kinheimu. Mám spálenou hlavu a nohy bolí tak, že skoro nemůžu chodit dolů ze schodů. Dvouhodinová procházka :-)

BL AA 007 S Ančou u ET

Ještě společné selfíčko s dcerou pod cedulí Erdener Treppchen

BL P1380120 2 lahve, dobíjení baterek

a večerní dobíjení baterek aneb to nejlepší z vinic Urziger Wurzgarten a Erdener Treppchen. Ochutnal jsem asi dvacet moselských ryzlinků 2017, všechny byly skvělé. Ročník 2017 bude na Mosele památný. Zítra naložím víno pro předplatitele a jedu zpátky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *