Dvě červená vína z Billy

Naposledy jsem pro sebe kupoval víno v supermarketu kdysi dávno na služební cestě v Brně, jsem přesvědčený, že supermarkety jsou až ta poslední zoufalá možnost. Jen ze zvědavosti jsem koupil v Bille dvě červená. Nezměním názor, supermarkety pro mě zůstanou tou poslední volbou, ale kdyby se vám zatmělo v cizím městě, daleko od vlastního sklepa, poradím dvě slušná vína z Billy…

P1180835 Zweigelt 2012 Brundlmayer

Zweigelt 2012 jakostní, Willi Bründlmayer
Police s vínem v rakouské Bille jsem trochu záviděl, ale nesměle se objevují první vlaštovky rakouských vín i v české Bille. U nás jsem viděl kromě langenloiského vinařství Bründlmayer i známější Jamek.

Klasická bordeauxská lahev se šroubovacím uzávěrem, expresivní světlá karmínově fialová barva. Výrazná, ostrá odrůdová vůně s kořením a dotykem dřeva, typické peckovité ovoce. V chuti zkrocená kyselina po jablečno-mléčném kvašení, peckovité ovoce, jemné taniny a slušná koncentrace. Mandlově hořký závěr chuti, slušně dlouhé. Hodně harmonické, já bych u Zweigeltu čekal ostřejší kyselinu, ale víno je vyvážené a dobře pitelné. Žádnou zvláštní jemnost nečekejte, je to slušně provedená jakostka za (až přehnaně) vyšší cenu (270 Kč).

P1180833 Modrý portugal 2012 PS Michlovský

Modrý Portugal 2012 pozdní sběr, Vinselekt Michlovský

Šarže 2145-2012/B. Světlá červená barva s karmínovým tónem. Lehká vůně s typickou portugalovskou navinulostí a kořenitostí. V chuti dobrá kyselina, středně plné, višňové a příjemně hladké. Koncentrované, ohlazené časem, dobře pitelné. U mě spadá do stejné kategorie jako předchozí Zweigelt, ale trumfuje cenou (110 Kč). Na nedávném hodnocení soutěže Prague Wine Trophy dostalo zlatou medaili. Konkrétnímu vzorku koupenému v Bille bych tolik bodů nedal, ale stále je to slušný Portugal za báječnou cenu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *