Pár fotek ze zákulisí soutěže Prague Wine Trophy

P1180591 Fortifikáty detail

Letos počtvrté trávím díky pozvání pořadatelů dva dny jako porotce na soutěži Prague Wine Trophy. Vezmu to stručně, v televizi vládne Evropská liga a zítra je druhé kolo soutěže, od rána do večera, tak jen pár fotek. Úvodní fotka jen ilustruje 14 fortifikovaných vín, která jsem měli na závěr dne.     

P1180568 Foltýn za skleničkama

Je jasné, že každý máme svoje oblíbené odrůdy. Někdo Tempranillo, jiný Pinot Noir nebo Merlot, a všichni Sangiovese :o) K bontonu profesionálních soutěží patří i to, že jako porotce předem nevíte, kterou kategorii budete hodnotit. Když jsem loni dostal Sangiovese, bylo jasné, že to letos budu muset vykompenzovat. Hlavní náplní dne byla kategorie „Červená odrůdová vína“ s dodatkem „mimo hlavní kategorie.“ Takže červená vína, která se nevešla mezi Merloty, Sangiovese, Pinoty a další odrůdy hodnocené samostatně. Výhodou je, že můžete hodnotit například Cabernet Franc, Modrý Portugal, Pinotage nebo Alibernet, ale je to naslepo a můžete jen hádat, která odrůda to je a odkud víno pochází. Morava, Francie, Chile, Jižní Afrika. All around the world :o)

P1180548 Marek Foltýn

Předseda naší komise Marek Foltýn (Vinom Wine, jejich vína už párkrát byla v Komunitních bedýnkách). Pokud jde o určování odrůd a původu, luštil jsem svoje poznámky půlhodinu po příchodu domů s uspokojivým výsledkem, pár Alibernetů a barvířek jsem poznal. Ale krotil jsem se a psal si tipy jen když jsem si byl jistý. I tak jsem našel v poznámkách omyly.

P1180575 Dušan Vasileski

Dušan Vasileski, se kterým jsem se potkal v hodnotících komisích snad nejčastěji.

P1180561 Tibor Rupík

Tibor Rupík z Kapwein Bohemia, pořadatele IWSP. Jedna nepodložená poznámka: z porovnání seznamu a vlastního hodnocení jsem zjistil, že jsem nečekaně vysoko bodoval některé kousky supermarketové klasiky. Nechci předjímat celkový výsledek naší komise, ale jestli je (namátkou) Michlovského André 2011 Privátní archiv  (šarže 1891) stejně dobré v supermarketech jako na soutěži, tak je to (jen podle mého názoru) dobrá koupě :o) Pro mě překvapivě jsme nasázeli vysoká hodnocení domácím vínům, a to je dobrá zpráva.

One thought on “Pár fotek ze zákulisí soutěže Prague Wine Trophy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *