Listopadový pozdní sběr (medailí)

Ve středu jsem nic zveřejňovat nechtěl, abych vás nerozptyloval a neodváděl od objednávání nových šardonkových bedýnek Francoise Bertheneta, francouzského Vinaře roku podle Guide Hachette 2020. Sběhlo se to ale jinak, Šárka Dušková poslala výsledky posledního kola soutěže Prague Wine Trophy o den dříve a já jsem propadl tradičnímu samožerství.


Přihlásil jsem čtyři Sangiovese z Gracciana:
Vino Nobile 2015 Riserva – 92 bodů
Vino Nobile 2014 – 90 bodů
Vino Nobile 2013 Riserva – 89 bodů
Vino Nobile 2016 – 89 bodů
Sám bych ta vína seřadil úplně jinak, ale cílem byl diplom BEST WINERY pro vinařství za tři vína s průměrným hodnocením 90+, takže splněno!

Do kategorie slaďáků jsem přihlásil tři vína moselského Weingut Karl Erbes:
2015er Urziger Wurzgarten Riesling Auslese** – 92 bodů
2018er Urziger In der Kranklei Riesling Spatlese – 91 bodů
2017er Urziger Wurzgarten Riesling Auslese* – 90 bodů
Stejný komentář, cílem bylo dostat diplom BEST WINERY za tři vína s průměrným hodnocením 90+, splněno.

Obě vinařství znáte ze Skleničkových bedýnek. Celkem jsem letos poslal 8 vín, všechna dostala buď zlatou nebo velkou zlatou medaili (Premium Gold). 5x Premium Gold a 3x Gold. Vůbec nevím, k čemu mi to bude dobré, ale je vědecky prokázané, že Italové i Němci rádi jezdí do Prahy a převzetí diplomu BEST WINERY je dobrá záminka k takovému výletu. Ještě uvidíme. Jen jsem chtěl podotknout, že po dubnových bedýnkách německého Vinaře roku Horsta Sauera a zářijové bedýnce se dvěma víny oceněnými Třemi skleničkami Gambero Rosso (Fattoria Ambra, Carmignano) mám pro vína z bedýnek další medaile z Prague Wine Trophy!

A samozřejmě nechci odvádět pozornost od nových Skleničkových bedýnek s šardonkami z Montagny od Francoise Bertheneta, francouzského vinaře roku podle vinařské ročenky Guide Hachette 2020. Podrobnosti jsou tady, přihlásit se můžete tady.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *