Dva dny na Moravě

BL AA 016 Třešně u cesty

Závěr týdne byl moravský a pracovní. Ve čtvrtek degustace pro 50 lidí v hotelu u Olomouce, na páteční večer jsem si domluvil stejný program pro vinařský spolek derfnanských vinařů Vinaři Sady. Když už jsem si to večer předem nacvičil, byla by škoda to nevyužít :-) Na fotce velká přednost celého podniku, dozrávající třešně u cesty. Snídaně a svačiny na stojáka u silnice.  

BL P1370370 Hotel Sport

Hotel Sport v Dolanech, kde byla čtvrteční degustace pro firmu. Ve srovnání s hotýlky, ve kterých přespávám při cestách za vínem ve Francii nebo v Německu, to byl luxus, navíc s krásnými výhledy do krajiny.

BL P1370385 Hradiště plastická mapa

V pátek ráno do Uherského hradiště. Tohle je model UH z šestnáckého století, na za pochvalu stojí i zmrzlina na Mariánském náměstí a knižní budka na hlavním náměstí.

BL P1370379 Morava

Dobrý vědět!

BL P1370392 Lojza na vinici

Bylo dost času, tak jsme s hostitelem Lojzou Zatloukalem vyrazili na mařatické vinice. Tahle fotka vypadá trochu jako Trabanti v Indii, a je jen škoda, že jsem nefotil mařatické búdy. Spousta sklepů ve sklepní uličce je pravených, zrekonstruovaných, některé krásně. To stojí za procházku!

FB Sekt Sady

Večer degustace pro místní vinaře. Na jednu stranu je to soustředěné publikum, takže to je radost vést degustaci. Na druhou stranu si neodpočinete jako obvykle, když se účastníci začnou po půlce programu bavit mezi sebou a moje řeči mohou ustoupit do pozadí. Člověk musí být soustředěný až do konce :-) Počínaje horní fotkou jsou už všechny další fotky stažené z FB Vinaři Sady.

FB Sklenička nalévá Muller

Pojmenoval jsem to  Rodinná degustace – Riesling, Silvaner a jejich děti. Společné dítě ryzlinku a sylvánského je Müller-Thurgau.

FB Modni prehlidka Sady

Jestli se většinou nejvíc líbily moselské ryzlinky Weingut Karl Erbes, tak největším překvapením byly francké milerky a mladý Silvaner Erste Lage od Schäffera.

FB Sklenička žvaní

Během degustace s vinaři došlo i na domácí vzorky, po skončení i na ochutnávku vín ve sklepě a další lahve od účastníků. Ke konci šlo i barikované André 2015 z www.janinovino.cz. Můj úsudek mohl být ovlivněný horkým dnem a vypitým vínem, ale André bylo výborné.

2 komentáře u „Dva dny na Moravě

  1. Nazev degustace pekny, ale cituji Wikipedii:
    „Müller Thurgau (zkratka MT) je moštová odrůda révy vinné …. křížením odrůd Ryzlink rýnský a Madlenka královská (Madeleine Royale). „

    1. Tak Vy byste to měl vědět, já jsem se koukal jinam, asi do encyklopedie na ovine.cz. Ještě to prověřím, než to prodám Hollywoodu :-)
      Každopádně má MT aspoň jednoho z rodičů z rodiny RR – SZ.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *