Čtvrteční odpoledne mezi vinicemi

FB P1340762 Selfie z Bernkastelu

Dnes to vyřídím jen několika fotkama bez dlouhých komentářů. Jedu pro víno. K první fotce by se hodil verš, který autor připsal Janis Joplin: „she said never mind, we are ugly but we have the music…“ My máme víno. V pozadí Bernkastel.   

BL P1340726 Trarbach lodě

Mdlé osvětlení značí, že je většinou pošmourno, tady navíc bez světla v zádech. Traben-Trarbach a lodě na Mosele.

BL P1340754 Bernkastel

Chtěl jsem dát obligátní fotku Urzigu s vinicí, ale večerní světlo nepřálo. Zkusím to dát ráno. Tady je bernkastelský přístav a všudypřítomné vinice. Konečně jsem chytil dobré světlo :-)

BL P1340765 Zeltingen

Wehlener Sonnenuhr. Vždycky mě pobaví vinice, která patří k nějaké obci, ale je to přes řeku. Třeba Erdener Treppchen. Sluneční hodiny Wehlenu dávají smysl, aspoň na ně všichni z Wehlenu dobře vidí.

BL P1340782 Sluneční hodiny

Ještě jedny hodiny u Zeltingenu a omlouvám se, končím. Vstával jsem ve čtyři, odřídil sedm set kilometrů, udělal několik návštěv. Čeká mě degustace a večeře s vinařem. Ať žije Riesling.

BL P1340790 Degu

Dodatečně ještě jedna fotka z degustace, která by sama stála za celou tu cestu do Německa. Napřed jsme přejeli tři různé vzorky jednoho Spatlese a potom několik slaďáků. Začalo to Auslese z Preláta a pokračovalo výš. Potom jsme šli na večeři do klášterního pivovaru.

Přesto připomínám novou terroirovou degustační bedýnku ze španělské odrůdy Garnacha. Podrobnosti jsou tady.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *