2016 Wehlener Sonnenuhr Riesling kabinett, JJ Prüm

Před týdnem jsem se tady vypisoval z mladického nadšení nad graašským kabinetem od J.J. Prüma. Zároveň s tím se naskytla vyjímečná příležitost nechat si přivézt pár dalších vzorků za velmi přátelské ceny.  440 kaček za dnešní kabinetní ryzlink je vlastně veliká láce, protože 1) vinařství je absolutní německá špička, 2) Wehlener Sonnenuhr je jedna z nejlepších moselských vinic a 3) ročník 2016 taky nebyl špatný. Vecpal se mezi dva ročníky, považované za veliké, od kterých se dost liší, ale myslím si, že s odstupem času bude moselský ročník 2016 dobře hodnocený.  

(Na horní fotce sluneční hodiny ve Wehlenu.) O vinařství jsem už psal tady, takže stručně: dvacet hektarů vinic na střední Mosele, rozesetých od Bernkastelu ke Graachu se zvláštním důrazem na Wehlen. O postavení vinařství nejlíp mluví pět hroznů v nejprestižnější německé vinařské ročence Gault & Millau, soukromě jsem měl odjakživa Prüma spojeného s Wehlenem a s vinicí Sonnenuhr. Možná je to jen náhoda, protože jsem někdy v roce 2014 dostal v bernkastelské vinotéce famózní vzorek Prümova 2003 Wehlener Sonnenuhr Spätlese, úžasného lehkého slaďáku, možná za to můžou Prümovy etikety se stylizovanou kresbou wehlenského železného mostu. Z druhé strany vzato, letmým pohledem na cenovky v bernkastelské vinotéce jsou Prümovy Rieslingy sice dvakrát dražší než ostatní konkurence, ale zdaleka ne tak drahé jako cokoli od Egona Müllera :-) A těch několik příležitostí ochutnat je daly cenné poučení. První bylo, že rozdíly v kvalitě jsou na té nejvyšší úrovni malé (přestože v ceně mohou dělat dvojnásobek). A druhé bylo, že Prümova vína jsou charakterem blízká Erbesovým, která dovážím a která si mohu dovolit pít.

2016 Wehlener Sonnenuhr Riesling kabinett, Joh. Jos. Prüm
Zářivá citronově žlutá barva, odpovídající ročníku a době od nalahvování. Na nose výrazně bylinkové, květinové, trochu zralých citrusů. Grepy a kůže, tabákový popel, lehkost a harmonie. V chuti hodně spojené, celistvé, První dojem byl, že víno mohlo být špatně skladované, ale časem se trochu otevírá a je zábavnější. 9% alkoholu a vyšší zbytkový cukr, přesně srovnaný s kyselinou, ale k delší archivaci byste asi chtěli víc kyseliny. Lehké, zábavné, dobře pitelné, citrusové až grepové s bílou broskví a se všudypřítomným minerálním projevem. Ten je na tom asi nejlepší. Podobně jako před týdnem jsem nadšený z toho, jak krásně se projevuje břidlicový charakter minerality. Břidlicový tonik s grepem :-)

Pro samé ryzlinky by nemělo zapadnout, že jsem ve čtvrtek vyhlásil nové Skleničkovy bedýnky s toskánským Carmignanem z vinařství Fattoria Ambra. Podrobně je to tady, přihlásit se můžete tady.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dokaž, že jsi člověk! *